HAKKINDA

S.S.ÇORLU KOORDİNE SANAYİ SİTESİ İŞLETME KOOPERATİFİ

S.S.ÇORLU KOORDİNE SANAYİ SİTESİ İŞLETME KOOPERATİFİ

S.S.Çorlu Koordine Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Sanayi ve Ticaret Bakanlığı desteği ve gözetiminde

1972 yılında kurulmuştur. 
          Arsalar Arsa Ofisi Genel Müdürlüğünden 1978 yılında satın alınmıştır.
          Çorlu Yeni Sanayi Sitesi İstanbul-Çorlu girişinde E-5 karayolu paralelinde olup 954.000 m2 arazi üzerinde, yerleşim plan ve projeleri Bakanlıkça tasdik edilerek,1122 işyeri olarak planlanmıştır. 
Yoğun çalışmalar neticesinde 1.Etap olarak 486 adet işyerinin 1982 yılında temelleri atılmıştır.
1985 yılında işyerlerinin prefabrik elemanlarının üretimine geçilmiştir.
          Kooperatifi bu noktaya kadar getiren sayın merhum Turan SARILAR ve yönetimine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. 
          Bundan sonraki dönemde Sayın İsmail HACIOĞLU ve yönetimi işyerleri inşaatını 1992 yılında bitirmiştir. İşyerlerinin ferdi tapuları çıkartılarak, ortaklara teslim edilmiştir.
486 adet işyeri ile sosyal tesisler bölümünde 72 adet Acente (yedek parçacı) bloklarında işyerleri, Çarşı bloklarında 22 adet işyerleri yapılmıştır. Sosyal amaçlı olarak kira karşılığında faaliyetlerini sürdürmektedir. 

         Bünyemizde ayrıca;
* 1 adet Çıraklık Eğitim Merkezi(Arsası Kooperatife ait ve inşaatı Kooperatifimizce tamamlanmış olup,Milli Eğitim Bakanlığına bedelsiz olarak devredilmiştir.)
* 1 adet cami (Arsa ve mülkiyeti Kooperatifimize ait olup, Diyanet İşleri Başkanlığı hizmetine verilmiştir.)
* 1 adet idare binası (Kooperatifin her türlü faaliyetlerini sevk ve idaresini yürüten merkezi)
* 2 adet Toplantı ve Düğün salonları faal durumdadır.
* 1 adet Tabldot lokantamız alt düğün salonunda mevcut olup, öğle servislerinde hizmet vermektedir. 
* 9 adet çay Ocağı,
* 1 adet PTT binası,
* 1 adet ilk yardım binası,
* 1 adet Güvenlik binası,
* 1 adet akaryakıt istasyonumuz bulunmaktadır.


        Akabinde 1997 yılındaki Genel Kurul toplantısında 2.Etap işyerlerinin yapılması kararı alınmıştır.

İnşaatlar 2011 yılında bitirilmiş, iskânları alınmış ve ortaklarımıza teslim edilmiştir. 1984-2004 yılları arasında 20 yıllık bir süreçte görev yapan Sayın İsmail HACIOĞLU ve Yönetim Kuruluna sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Kooperatifimizin 2.Etap tüm işyeri inşaatlarını bitirmiş, ortaklarına işyeri iskan ve ferdi tapularını teslim ederek, amacına ulaşmıştır.

10 Haziran 2018 tarihindeki Genel Kurulda yapılan oylamada kooperatifin işletme kooperatifine dönüşmesi, oy çokluğu ile kabul edilmiştir. Bakanlık onaylı yeni İşletme Kooperatifi Ana Sözleşmesi de 16 Haziran 2019 tarihinde yapılan Genel Kurulda oylamaya sunulmuş olup, oy çokluğu ile kabul edilmiştir.

İşletme kooperatifimizin Ticaret Sicil ve ilanı yapılmış olup, halen S.S. Çorlu Koordine Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

 

S.S.ÇORLU KOORDİNE SANAYİ SİTESİ KONUT YAPI KOOPERATİFİ

Ortaklarımızın konut ihtiyaçları da göz önüne alınarak rezerve alanlarımızda bulunan ve konut alanı olarak ayrılan

137.000 m2' lik alan ile ilgili olarak Çorlu Belediyesi Meclis Kararı, Çevre Bakanlığı görüşü, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca

" aynı zamanda S.S.Çorlu Koordine Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi ortağı olmak" şartı konularak yeni bir konut yapı kooperatifi kurulması konusundaki onayları ile 2006 yılında S.S.ÇORLU KOORDİNE KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ KONUT YAPI KOOPERATİFİ kurulmuş ve Bakanlıkça onaylanmıştır.

23.07.2006 tarihinde yapılan Konut Kooperatifi Genel Kurulunda konutların kat karşılığı ihaleye verilmesi kararı alındı. Bu karar doğrultusunda 90 m2' lik 700 adet daire karşılığında konut alanları müteahhit firmaya verildi.

1.Etapta 22 Blok 995 adet daire, 2.Etapta15 Blok 836 adet olmak üzere toplam 37 blokta toplam 1831 adet daire yapılmıştır.

Anlaşma gereği bazı ortaklarımız daire m2'lerini yükseltmiş olup, tüm ortaklarımız anahtar teslimi olarak dairelerini  teslim almıştır. Kat irtifak tapuları verilmiştir.

Armada City ismindeki konutlarımız modern inşaat tarzı ile yapılmış olup, kapalı otoparkları, yüzme havuzları, oyun alanları, yürüyüş yolları, alış veriş merkezleri 24 saat kamera ve güvenlik sistemleri ile Çorlumuza elit bir yaşam tarzı sunmaktadır.

 

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Duyurular Kurumsal Firma Rehberi Üye Girişi Bize Ulaşın