HİZMETLER

Sanayi Sitemizin Bakanlıkça onaylanan Yerleşim planlarında toplam iş yeri sayısı 1112 adettir. Ayrıca bünyesinde Sosyal Tesisler ve diğer ünitelerle proje tamamlanmaktadır.

Bu doğrultuda ilk etapta 486 işyeri ve sosyal tesisleri yapılmış, faaliyete geçirilmiştir. Kalan 626 adet işyerinden 32 adedi fuar alanlarına ayrılmış 594 adedi ise 2.Etap işyerleri olarak inşaatlarına başlanmış ve 2011 yılında bitirilmiştir. Tüm işyerlerinin iskânları alınmıştır.

S.S. Çorlu Koordine Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Bakanlık onaylı yerleşim planları dâhilinde 1080 adet işyeri, 32 adet fuar alanı 94 adet Çarşı ve Acente bloklarında dükkânları, sosyal tesisleri, düğün ve toplantı salonları, akaryakıt istasyonu ve 1831 adet Konut alanları ile büyük bir komplekse sahip olup, ülke çapında sayılı bir konuma getirilmiştir. Halen faaliyette olan işyerleri ile yaklaşık 3000 kişiye iş istihdamı sağlayan Sanayi Sitesi 2.Etap işyerlerini de faaliyete geçirmesi ile tam kapasite olarak 7-8 bin kişilik iş istihdamı sağlayacak ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edecektir.


Ortaklarımızın konut ihtiyaçları da göz önüne alınarak rezerve alanlarımızda bulunan ve konut alanı olarak ayrılan 137.000 m2' lik alan ile ilgili olarak Çorlu Belediyesi Meclis Kararı, Çevre Bakanlığı görüşü, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca "aynı zamanda S.S.Çorlu Koordine Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi ortağı olmak" şartı konularak yeni bir konut yapı kooperatifi kurulması konusundaki onayları ile 2006 yılında S.S.ÇORLU KOORDİNE KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ KONUT YAPI KOOPERATİFİ kurulmuş ve Bakanlıkça onaylanmıştır.

23.07.2006 tarihinde yapılan Konut Kooperatifi Genel Kurulunda konutların kat karşılığı ihaleye verilmesi kararı alınmıştır. Bu karar doğrultusunda 90 m2' lik 700 adet daire karşılığında konut alanları müteahhit firmaya verilmiştir.

1.Etapta 22 Blok 995 adet daire, 2.Etapta15 Blok 836 adet olmak üzere toplam 37 blokta 1831 adet daire yapılmıştır.

Anlaşma gereği bazı ortaklarımız daire m2' lerini yükseltmiş olup, tüm ortaklarımız anahtar teslimi olarak dairelerini teslim almıştır. Kat irtifak tapuları verilmiştir.

Armada City ismindeki konutlarımız modern inşaat tarzı ile yapılmış olup, kapalı otoparkları, yüzme havuzları, oyun alanları, yürüyüş yolları, alış veriş merkezleri 24 saat kamera ve güvenlik sistemleri ile Çorlumuza elit bir yaşam tarzı sunmaktadır.

Alınan Genel Kurul kararı ile sorun teşkil eden blok araları yollarımızın hafriyat çalışmaları yapılmış, baypas ve mıcır serme işleri bitirilmiştir.

Belediye ile yapılan protokol gereği yolların bir bölümü Belediye tarafından asfaltlanmış kalan diğer bölümü de Kooperatifimizin kendi kaynaklarından maliyeti karşılanarak, asfaltlama işleri bitirilmiştir.

Site yolları Belediyeye terk edildiği için site çevresini kapatma imkanı yoktur.Bu nedenle sitemizdeki hırsızlık olaylarını önlemek, asayiş ve güvenliği kontrol altına alabilmek için tüm cadde ve yollara kamera sistemi kurulmuş, girişlere plaka okuma sistemleri yerleştirilmiştir.Anlaşma yaptığımız Özel Güvenlik firması tarafından sitemiz 24 saat gözlem altındadır.

Teknolojik gelişmeler yakından takip edilmektedir. Sizlere daha kolay ulaşabilmemiz, haberleşebilmemiz için kurulan corluyenisanayi.com.tr.adresli web sayfamız hizmetinize sunulmuştur.Özellikle Yurt dışı ve Çorlu dışındaki üyelerimiz tarafından takip edilen sayfamız; sürekli güncellendiğinden üyelerimiz evlerinde veya işyerlerinden internet vasıtası ile yaptığımız çalışmaları anında izleyebilmektedirler.

Düğün Salonlarımız yenileme çalışmaları neticesinde modern bir görünüme kavuşturulmuştur. Sandalyelerimiz giydirilmiş, klimalarımız takılmış, ses cihazlarımız yenilenmiş, sahnelerimizin bakımı yapılmış bir halde halkımıza daha iyi hizmet verebilmek için yenilenmiştir.

Benzin istasyonumuz OPET Firması tarafından yeniden tadilatı yapılmış, modern hale getirilmiştir.

Müşterilerin yoğunluğu düşünülerek, pompa sayıları arttırılmış, yıkama üniteleri çoğaltılmış ve yenilenmiştir.Sosyal tesis inşaatı da tamamlanarak faaliyete geçirilmiştir.

Bölgede sayılı istasyonlardan birisi olan istasyonumuz, her gün artan müşteri potansiyeli ile hizmetlerine devam etmektedir.

Sitemiz esnafına ve üyelerimize hizmet için Halk Bankası ile görüşülerek bir ATM makinesi kullanıma sunulmuştur.

Sosyal Proje kapsamında, eğitim alanında Meslek Eğitim Merkezi ile ortaklaşa, Sanayi esnafının ve Çorlu Halkının yaralanabileceği ücretsiz bilgisayar kursu düzenlenmiş ve kursa katılan öğrenciler sertifikalarını almışlardır.

Yine Meslek Eğitim Merkezi ile Romanya'da bulunan bir Teknik Lise arasında imzalanan "Kardeşlik İşbirliği Protokolü" ne ve Endüstri Meslek Lisesi ile Kız Teknik Lisesine, öğrencilerin gelişmelerine ve eğitim standartlarının yükselmesine katkı sağlayacağına inandığımız, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Dairesince hazırlanan "Hayat Boyu Öğrenme" projelerinde ve manevi olarak destek verilmiştir.

Türkiye Kızılay Derneği, Çorlu Kan Bağışı merkezi ile Ortak ve Esnaflarımızın katılımıyla kan bağışı kampanyası düzenlenmiştir.

Yeni Sanayi Sitemiz girişinde bulunan OPET yanındaki parkımız Çorlu'nun en büyük parkı olarak Belediyemiz ile ortak çalışmalar neticesinde bitirilerek halkımızın ve üyelerimizin hizmetine sunulmuştur.

Yeni Sanayi Sitemizin sportif Faaliyetleri göz önüne alınarak; bir çim saha projesi uygulanmış olup yine Çorlu Belediyesi ile ortak çalışmalarımız neticesinde çim zemin bitirilmiş, soyunma odaları tamamlanmış, tel çit, ağ ve tribün işleri tamamlanmıştır.

Yönetim binamız yanında bulunan alan yeniden düzenlenmiş olup, Atatürk Büstümüz yenilenmiştir.Çevre düzenlenmesine devam edilmektedir.Bunun yanında idare binamız tadilata girmiş, mantolaması yapılmıştır.

Sitemizin çevresinde ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları yoğun bir şekilde devam etmektedir. Devamlı olarak bakım ve sulamaları yapılmaktadır. Bu çalışma sitemizin çevre düzenini sağlayacağı gibi şehrimizin de nefes almasına faydalı olacaktır.

Sitemize ait Acente Bloklarımızdaki iş yerlerimizin çatı akma şikâyetleri göz önüne alınarak çatı yenileme çalışmaları yapılmıştır.

İhtiyacımız olan araç indirme-bindirme rampaları yapılmıştır.

Sahip olduğumuz araçlarımızı olumsuz hava şartlarından korumak amacı ile kapalı garaj yapılmıştır.

Sitemiz ortakları ve esnaflarının her türlü ödemeleri, PTT işlemleri için kooperatifimiz PTT Müdürlüğüne yer tahsis etmiş olup, sitemizde PTT şubesi açılmıştır. Faaliyetlerini sürdürmektedir.

Çorlu ve Trakya da ihtiyaç haline dönüşen açık fuar alanlarımızda fuar etkinlikleri devam etmektedir. 

Sitemizin Bakımı ve onarımı, 24 saat Özel Güvenlik Birimi, kamera sistemleri yenileme, bakım ve onarımları için tüm işyerlerinden Hizmet Katılım Bedeli olarak cüzi miktarda ödeme alınmaktadır. Ortaklarının ödeyeceği Hizmet Katılım Bedellerini Kooperatif kendi kaynaklarından karşılamaktadır.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince Kooperatif İlgili firmalarla görüşmüş ve en uygun teklifi veren iş sağlığı ve güvenliği firması ile anlaşmıştır. Firma Kooperatifimiz idare binası altında bürosunu açmış olup Doktor ve sağlık personeli görevine başlamıştır.

Aynı Kanun gereğince her işyerine Paratoner ( Yıldırım savar ) konulması zorunlu olduğundan, Kooperatifimiz sitemiz içerisine tüm işyerlerini kapsayacak şekilde muhtelif yerlere paratoner montajları yaptırılmıştır.

Kooperatifimizin 2.Etap tüm işyeri inşaatlarını bitirmiş, ortaklarına işyeri iskan ve ferdi tapularını teslim ederek, amacına ulaşmıştır.

10 Haziran 2018 tarihindeki Genel Kurulda yapılan oylamada kooperatifin işletme kooperatifine dönüşmesi, oy çokluğu ile kabul edilmiştir. Bakanlık onaylı yeni İşletme Kooperatifi Ana Sözleşmesi de 16 Haziran 2019 tarihinde yapılan Genel Kurulda oylamaya sunulmuş olup, oy çokluğu ile kabul edilmiştir.

İşletme kooperatifimizin Ticaret Sicil ve ilanı yapılmış olup, halen S.S. Çorlu Koordine Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Yönetim Kurulu

Duyurular Kurumsal Firma Rehberi Üye Girişi Bize Ulaşın